Голосування

Які показники якості виховної діяльності є спільними для навчальних закладів усіх рівнів акредитації?

Районний комітет Профспілки інформує

Підписано протокол домовленостей між Кабміном та ЦК Профспілки

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на П'ятниця, 24 грудня 2010, 10:00 Написав Administrator П'ятниця, 24 грудня 2010, 09:12

25 жовтня 2010 року в ході переговорного процесу та на виконання постанови президії Профспілки працівників освіти і науки України від 21 жовтня 2010 року підписано Протокол домовленостей між Кабінетом Міністрів України та Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України.

Завантажити

   

ХХVІ ЗВІТНО-ВИБОРНА КОНФЕРЕНЦІЯ Верхньодніпровської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Четвер, 08 квітня 2010, 08:30 Написав Коваленко Л.М. Четвер, 08 квітня 2010, 07:53

 

 

23 березня 2010 року відбулася ХХVІ звітно-виборна конференція Верхньодніпровської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України, яка завершила чергову звітно-виборну кампанію у первинних профспілкових організаціях установ і закладів освіти району.

У роботі конференції взяли участь 88 делегатів. Голова мандатної комісії районної організації Профспілки Кущова Т.А. (голова профкому Новомиколаївської СЗШ №1) у своїй доповіді інформувала конференцію про склад делегатів та від імені комісії підтвердила їх повноваження.

 

Конференція проаналізувала роботу районної організації Профспілки за 2005-2009 роки, дала оцінку роботи свого керівного виборного органу - районного комітету Профспілки, визначила невідкладні завдання організації та намітила шляхи розвитку і вдосконалення освітянського профспілкового руху в районі на наступний п’ятирічний період.

В обговоренні звітних  доповідей голови районного комітету Профспілки Коваленко Л.М. та голови ревізійної комісії районної організації Профспілки Дядик В.П. взяли участь:

 

Соболь Олена Миколаївна – голова профспілкового комітету Верхньодніпровської середньої загальноосвітньої школи №5, член президії районного комітету Профспілки.

 

Ляшенко Андрій Хомич – директор Дніпровської середньої загальноосвітньої багатопрофільної школи, Заслужений учитель України.

 

 

Троян Ірина Василівна – голова профспілкового комітету Водянського дошкільного навчального закладу, член районного комітету Профспілки.

 

 

Воронцова Людмила Федорівнадиректор Верховцевської середньої загальноосвітньої школи №1, депутат Верхньодніпровської районної ради.

 

Косенко Ігор Вікторович – начальник відділу освіти Верхньодніпровської райдержадміністрації.

 

Корж Олена Анатоліївна – заступник голови Верхньодніпровської районної державної адміністрації.

 

 

Коваленко Валерій Вікторович – заступник голови Верхньодніпровської районної ради.

Стаценко Наталія Михайлівна – член президії Дніпропетровського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, член ревізійної комісії Центрального комітету галузевої Профспілки, голова Синельниківського районного комітету Профспілки.

 

 

Конференція прийняла постанову «Про роботу Верхньодніпровського районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України за період з 11 березня 2005 року по 23 березня 2010 року», визнала задовільною роботу районного комітету Профспілки у звітному періоді, обрала новий склад районного комітету Профспілки, ревізійної та мандатної комісій районної організації Профспілки.

 

45 профспілкових активістів та керівників навчальних закладів району нагороджені на конференції Почесними грамотами  Федерації профспілок України, Центрального, обласного, районного комітетів Профспілки працівників освіти і науки України та матеріальним заохоченням районного комітету Профспілки за багаторічну сумлінну діяльність щодо соціально-економічного захисту працівників освіти – членів Профспілки, розвиток соціального партнерства, плідну співпрацю з районним комітетом Профспілки та особистий внесок у зміцнення єдності Верхньодніпровської районної організації Профспілки.

 

 

 

Головою Верхньодніпровської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України на наступну п’ятирічну каденцію делегати одноголосно обрали  Коваленко Людмилу Михайлівну.

 

   

ЗВІТ про роботу Верхньодніпровського районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України за період з 11 березня 2005 року по 23 березня 2010 року

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Четвер, 08 квітня 2010, 08:32 Написав Коваленко Л.М. Вівторок, 06 квітня 2010, 10:19

 

Доповідь

 

голови районного комітету Профспілки,

члена президії Дніпропетровського обласного комітету Профспілки

КОВАЛЕНКО ЛЮДМИЛИ МИХАЙЛІВНИ

на XXVІ звітно-виборній конференції

Верхньодніпровської районної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

 

 

Завантажити

 

   

ВАЖЛИВА СКЛАДОВА УСПІХУ ОСВІТЯНСЬКОЇ ПРАЦІ

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Вівторок, 06 квітня 2010, 10:18 Написав Ляшенко А.Х. Вівторок, 06 квітня 2010, 10:15

 

 

АНДРІЙ ЛЯШЕНКО,

директор Дніпровської середньої загальноосвітньої

багатопрофільної школи, Заслужений учитель України

(з виступу на ХХVІ районній звітно-виборній профспілковій конференції)

 

 

 

Переглядаючи нещодавно творчість Ліни Костенко з нагоди її поважного ювілею, прочитав такі слова: «Демократія тим і добра, що при демократії не держава руйнує людину, а людина будує державу. І саму себе, своє гідне життя, і гуманітарну ауру своєї нації». Кращої, глибшої і мудрішої фрази з цього приводу не зустрічав.

До чого я це говорю? До того, що місія Вчителя, Вихователя не обмежується будуванням самого себе, свого гідного життя. Він формує Людину в людині, формує майбутнє нації, здатне розвиватися і розвивати Україну.

Не секрет, що головною складовою ефективної і результативної праці педагога є рівень його соціальної захищеності, яка визначається статтями 55, 57 Закону України «Про освіту» щодо прав і гарантій держави з умов і оплати праці освітян. Але життя і практика роботи, на жаль, складаються так, що їх необхідно виборювати.

Саме цю місію беруть на себе профспілки. І ми відчуваємо, що серед політичних, громадських організацій реальну дієвість демонструє наша Профспілка працівників освіти і науки України. Ця дієвість полягає в демократичності, ініціативності, наполегливості, послідовності, цивілізованості і, що найголовніше, - відстоюванні конституційних, трудових, соціальних прав та інтересів освітян, щоб вони мали змогу працювати на розвиток демократичної держави.

Сьогодні ми бачимо, що освітянська Профспілка – одне з надійніших громадських масових об’єднань, яке із «школи комунізму» радянських часів переросло у «школу виживання» в сучасних умовах для освітянина, а значить, і для суспільства. Думаю, можна погодитися з тим, що своїми діями щодо підтримки людини праці профспілки взагалі, а освіти і науки особливо, формують баланс між суспільством і владою на всіх рівнях. І за це освітянська громадськість їм вдячна.

Як і в усіх первинних профспілкових організаціях установ і закладів освіти, так і в нашій первинці Дніпровської середньої загальноосвітньої багатопрофільної школи звітний період (2005-2009 роки) був періодом дій, праці, конкретних справ і досягнення певних результатів. Консолідована робота профспілкового комітету та адміністрації школи забезпечила розвиток інноваційних процесів, які розраховані на всіх членів трудового колективу, які всі є членами галузевої Профспілки. Це – оновлення змісту освіти на основі інтеграції та формування цілісності знань, особистісного розвитку учня за результатами психолого-педагогічної діагностики, наповнення навчально-виховного процесу здоров’язберігаючими технологіями тощо.

Усі ми розуміємо, що запорукою наших досягнень є спільна праця на благо дитини і розуміння того, що забезпечити рух слабкого до середнього, середнього - до сильного, сильного - до талановитого, необхідно переходити від освіти викладання до освіти навчання, від освіти навчання – до учіння. Саме такий підхід у спільній діяльності допоміг нам здобути високий рейтинг серед загальноосвітніх навчальних закладів щодо організації навчально-виховного процесу, перший рейтинг в олімпіадному русі, високу оцінку системи роботи з охорони праці та активної діяльності первинної профспілкової організації, за що ми вдячні Верхньодніпровському районному комітету Профспілки та відділу освіти райдержадміністрації.

Профком і дирекція школи ніколи не були ні опонентами, ні підлеглими по відношенню один до одного, хіба що адміністрація відчуває постійний профспілковий контроль і належить до органу, який у відповідальності за все, що відбувається у шкільному домі. Дотримання корпоративної культури, вважаємо, є нашим секретом спільної праці як запоруки успішних досягнень навчального закладу, у тому числі і профспілкових (це – наші спільні перемоги у всіх турах Всеукраїнських оглядів-конкурсів на кращу первинну профспілкову організацію, стану та умов охорони праці в установах і закладах освіти, обласному міжгалузевому огляді «Профспілковий авангард-2008»).

Адміністрація школи підтримала довготривалий спільний тематичний проект «Сім чудес України» (екскурсійно-туристично-оздоровчі поїздки колективу) і допомагає успішно його реалізувати. Використовуючи досвід київських шкіл, ми також підтримали ініціативу профспілкового комітету щодо включення у навчально-виховний процес школи проведення профспілкових уроків у 9-11 класах з метою формування в учнів розуміння місця і ролі профспілки в соціально-економічному захисті людини праці.

Спільно з профкомом розроблена технологія і модель проведення атестації педагогічних працівників. Для адміністрації школи це дуже важливо, бо до оцінки діяльності педагогічних кадрів залучається весь педагогічний колектив і атестація як відкритий процес підвищує відповідальність за результати своєї праці перед колективом.

У своїй наступній каденції комітетам Профспілки, вважаю, необхідно зосередити свою діяльність на продовженні активного захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів первинних профспілкових організацій установ і закладів освіти щодо відповідності оплати праці положенням ст.57 Закону України «Про освіту», впливу на формування районного і місцевих бюджетів для збільшення видатків на галузь освіти для забезпечення державних гарантій її працівникам у сфері оплати, охорони праці та оздоровлення.

Пропоную запровадження спільно з відділом освіти стимулюючих районних педагогічних конкурсів «Учитель-новатор Верхньодніпровщини», районної педагогічної премії «Світоч освіти Верхньодніпровщини» із залученням спонсорських коштів для цих актуальних проектів; створення літопису освіти Верхньодніпровщини; продовження організації та проведення «круглих столів» з актуальних питань розвитку освіти за участю директорського, депутатського корпусу та профспілкового активу навчальних закладів району.

Профспілки можуть прискорити перехід від державно-громадського управління освітою до громадсько-державного, якщо ми хочемо бути успішною європейською, світовою державою. Висловлюю сподівання членів первинних профспілкових організацій на те, що виборні органи всіх організаційних ланок Профспілки працівників освіти і науки України і надалі результативно відстоюватимуть соціально-економічні і трудові права людини освітянської праці, від якої залежить майбутнє нашої країни.

Вважаю роботу Верхньодніпровського районного комітету Профспілки за звітний період задовільною і висловлюю надію, що і надалі районну організацію Профспілки очолюватиме Коваленко Людмила Михайлівна як сучасний, комунікативний, юридично грамотний, принциповий, наполегливий профспілковий лідер.

Бажаю всім нам, профспілковим активістам та їхнім соціальним партнерам, успішної спільної роботи на благо ключової фігури нашої галузевої Профспілки – Вчителя, Вихователя, Педагога, Працівника освіти. Нехай усе буде добре у наших спільних справах і в житті.

   

Сторінка 297 з 298