Голосування

Які показники якості виховної діяльності є спільними для навчальних закладів усіх рівнів акредитації?

Новини

Що потрібно знати про ЗНО з математики 2021 року (ІНФОГРАФІКА)

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Administrator Вівторок, 21 січня 2020, 11:33

 

Український центр оцінювання якості освіти створив інфографіку, яка пояснює особливості проведення ЗНО та ДПА з математики у 2021 році. Інфографіку опублікувано на fb-сторінці центру.

Головна зміна ЗНО з математики у 2021 році – тестування стане обов’язковим. Також ЗНО як державну підсумкову атестацію випускники шкіл складатимуть на двох рівнях: стандарту або профільному.

 

 

 

   

Сертифікація вчителів - 2020

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Administrator Середа, 15 січня 2020, 11:02

15 січня розпочалась реєстрація вчителів початкової школи на сертифікацію. Про це повідомили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Щоб зареєструватися, потрібно створити й заповнити реєстраційну картку - заяву, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО у рубриці  “Сертифікація педагогічних працівників”, підготувати комплект реєстраційних документів і надіслати його до відповідного регіонального центру, – зазначили у центрі.

Детальніше про процедуру реєстрації дивіться тут

Цьогоріч сертифікацію можуть пройти 2000 вчителів.

   

Семінар - практикум вчителів української мови і літератури на тему: "Вивчення літературної теми в основній і старшій школі: методика й технологія"

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Л. В. Сафронова, вчитель української мови та літератури КЗ «Верхньодніпровська СЗШ №3» Понеділок, 13 січня 2020, 15:41

Актуальною подією стало проведення районного семінару-практикуму вчителів української мови і літератури на тему: "Вивчення літературної теми в основній і старшій школі: методика й технологія".

Майстер-клас «Тарас Бульба»  Миколи Гоголя - гра за правилами чи без? Спроба адекватного прочитання твору» проводив Олександр Каєнко, заслужений учитель України, учитель-методист зарубіжної літератури Новоукраїнської СЗШ Кіровоградської області, віце-президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури. Робоча атмосфера аудиторії  була творчою. Вчителі активно включилися в розгляд цієї теми. Відбувся справжній діалог - позитив, який викликав багато цікавих виступів, розмаїття думок і поглядів.

А методистка української мови та літератури, зарубіжної літератури Кременчуцького методичного центру,  радниця президентської ради УАВЗЛ з питань інновацій в середній освіті провела майстер-клас на тему: «Урок літератури в технології бриколажу (на прикладі музичної новели Ольги Кобилянської «Меланхолійний вальс». Етюди і вальси Ф.Шопена стали мелодійним фоном твору Ольги Юліанівни і всі доторкнулися до творчості гірської орлиці, бо вона зачіпає найтонші струни душі. Ірина Вікторівна теж  збагатила вчительство новими ідеями, розкрила  невимовну красу «вальсу» літератури і музики, допомогла сягнути таємниць композиційної структури твору, поєднала красу твору і мистецтво його аналізу, тонко, як смичок струни скрипки,  торкнулась наших душ.  І знову предметний діалог. Мова йшла про важливість ролі мистецтва та його вплив на людину, на її життя та світовідчуття, важливість захисту жінками  власної гідності та право самостійно обирати майбутнє, необхідність повноцінної реалізації  жінкою своїх духовних потреб, поваги суспільства до жінки як до особистості.  Цікавими були методичні поради, рекомендації  Ірини Вікторівни  щодо аналізу новели.  Ораторська майстерність методистки   додала особливого шарму і вишуканості у розгляді таких важливих питань. Учасники семінару наближались  через красиве до духовності, щоб потім учнів наближати до краси й духовності . Саме такі завдання стоять перед учителями - словесниками.

Якщо вдатись до використання  музично - літературного  терміну, то можна сказати: цей семінар-класика. А «класичну музику я люблю», «треба вічно шукати гармонії» в мистецтві і в житті», в людях, в їх відчуття, в їхньому ставленні  до себе, до природи.  Другий семестр 2019 - 2020  н. р. мої колеги розпочинають з новими ідеями, новим прочитанням художніх творів. Успіхів вам і творчої наснаги.

Сьогодні став співучасником сучасного суперового семінару, окрилився оригінальними одкровеннями організаторів, фаховими філологічними формами філософського формату, ынноваційними ідеями інтерпретації інформації Я. І.В.Івашков, учитель української мови та літератури  КЗ «Андріївська НСЗШ І-ІІ ст..».

 


   

МОН відкрило 28 освітніх реєстрів

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Administrator Понеділок, 13 січня 2020, 14:49

Міністерство освіти і науки зробило публічними 28 освітніх реєстрів.

Реєстри доступні на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних, повідомили на сайті МОН.

“Ці дані – неперсоналізовані та дозволені для подальшого вільного використання і поширення. Зберігання та забезпечення доступу до інформації відповідає принципам, визначеним Міжнародною хартією відкритих даних.

Серед оприлюднених реєстрів – переліки закладів освіти всіх рівнів, а також наукових установ, реєстри документів про загальну середню, позашкільну, професійно-технічну та вищу освіту, національний репозитарій текстів, реєстри технологій, створених чи придбаних за бюджетні кошти тощо”, – пояснили у міністерстві.

Реєстри на порталі оновлюються. Детальніше https://nus.org.ua/news/mon-vidkrylo-28-osvitnih-reyestriv/

 


   

УВАГА!!! Посібник про ефективні комунікації для освітніх управлінців

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Administrator Четвер, 02 січня 2020, 16:03

 

Посібник “Ефективні комунікації для освітніх управлінців” з’явився в продовження однойменного онлайн-курсу.

Мета посібника – полегшити освітнім управлінцям комунікацію реформи НУШ, навчити робити свої досягнення помітними, ефективно використовувати нагоди розповісти про свої здобутки, правильно комунікувати зміни в освітній галузі.

Посібник розробила ГО “Смарт освіта” за підтримки представництва “Фонду Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні. Авторки посібника: Іванна Коберник та Катерина Краснова.

Іванна Коберник – консультантка з комунікацій, радниця міністра освіти і науки України, співзасновниця ГО “Батьківський контроль” та “Смарт освіта”. Понад 10 років роботи на телебаченні як журналістки та телеведучої (лауреатка премії “Телетріумф” 2003 року). З 2009 року працює у сфері комунікацій та зв’язків з громадськістю. Має досвід створення і управління комунікаційними підрозділами, створення і управління медійними кампаніями, створення та імплементації комунікаційних стратегій. Має великий досвід проведення тренінгів “Медіа рілейшенз” (ефективне спілкування з медіа та журналістами) та “Ефективні публічні виступи”. Сертифікований тренер з державних комунікацій. Сертифікат LIA тренера (2016) та викладача (2018) зі зв’язків з громадськістю, комунікацій, проведення кампаній та антикризового менеджменту.

Катерина Краснова – експертка зі стратегічних та кризових комунікацій із понад 20-літнім досвідом втілення великих комунікаційних проєктів у сферах економіки та благодійності в Україні. У зоні її компетенцій – створення, керування та консультації комунікаційних служб провідних компаній та благодійних фондів. Як тренер Програми з державних комунікацій розуміється на специфіці зв’язків з громадськістю в Україні, найкращих світових практиках урядових комунікацій, впровадженні антикризових комунікаційних проєктів. Має досвід управління національними проєктами, зокрема першими благодійними концертами Пола Маккартні та сера Елтона Джона, запуск українського ланчу в Давосі, проєктом Ялтинської Європейської Стратегії (YES), презентацією в Києві фільму Стівена Спілберга про Голокост “Spell Your Name”, відкриття одного з найбільших у Східній Європі музею сучасного мистецтва PinchukArtCentre та інших.

Завантажити посібник можна за цим посиланням.

 

 


 

 

   

Змагання з волейболу серед школярів

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Марковська Т.В., методист РМК Понеділок, 16 грудня 2019, 09:59

12 грудня 2019 року у смт. Дніпровське на спортивних базах СК "Дніпровець" та КЗ "Дніпровська СЗБШ І-ІІІ ст." відбулась першість Верхньодніпровського району з волейболу серед команд юнаків та дівчат закладів загальної середньої освіти.

Цьогоріч між собою змагались команди з КЗ Верхівцевський НВК "СЗШ №1-ДНЗ", КЗ "Ганнівський НВК "СЗШ-ДНЗ", КЗ "Дніпровська СЗБШ І-ІІІ ст.", КЗ "Новомиколаївська СЗШ №2 І-ІІІ ст." та команди - переможниці першості Верхньодніпровської ОТГ серед юнаків - КЗ "Першотравенська СЗШ І-ІІ ст.", серед дівчат - КЗ "Верхньодніпровська СЗШ №2 І-ІІІ ст."

Чемпіонами району, другий рік поспіль, стали юнаки КЗ "Першотравенська СЗШ І-ІІ ст." та команда дівчат КЗ "Дніпровська СЗБШ І-ІІІ ст.". Срібними призерами були команда юнаків КЗ Верхівцевський НВК "СЗШ №1-ДНЗ" та команда дівчат КЗ "Верхньодніпровська СЗШ №2 І-ІІІ ст.". Третє місце вибороли юнаки КЗ "Дніпровська СЗБШ І-ІІІ ст.", дівчата - КЗ "Ганнівський НВК "СЗШ-ДНЗ" Четвертий результат був у команди юнаків КЗ "Новомиколаївська СЗШ №2 І-ІІІ ст." та дівчат КЗ Верхівцевський НВК "СЗШ №1-ДНЗ.

Вітаємо переможців району з волейболу - дівчат КЗ "Дніпровська СЗБШ І-ІІІ ст." та юнаків КЗ "Першотравенська СЗШ І-ІІ ст."!

Бажаємо їм вдалого виступу на обласних змаганнях, які відбудуться у 2020 році!

 

 

 

   

УВАГА!!! Посібник “Старша профільна школа: кроки до становлення”

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Понеділок, 09 грудня 2019, 11:51 Написав Administrator Понеділок, 09 грудня 2019, 11:46

Шведсько-український проєкт “Підтримка децентралізації в Україні” видав посібник “Старша профільна школа: кроки до становлення”. Він доступний на сайті ініціативи “Децентралізація”.

У виданні про таке:

  • з якими головними проблемами створення старшої школи зіштовхнулась система освіти України;
  • які ключові здобутки системи профільного навчання Польщі можуть бути корисними для України;
  • чому організацію профільного навчання необхідно розглядати як невід’ємну складову регіональної Стратегії освіти;
  • як вимірювати потенціал закладів загальної середньої освіти ІІІ ступенів щодо організації ефективного профільного навчання;
  • на якому рівні (регіональному/субрегіональному/міському/місцевому) ефективніше організовувати профільне навчання;
  • як організувати профільне навчання в умовах відсутності в одній чи кількох громадах необхідного контингенту здобувачів освіти (яка нормативно-правова база для цього потрібна та яким є їхній алгоритм дій).

Автор посібника: Олег Фасоля, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА. Також у створенні видання брали участь експерти шведсько-українського проєкту “Підтримка децентралізації в Україні” Айдер Сеїтосманов та Войтек Мархлєвськи.


 

 

   

Перший тур зонального всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2020» у номінації "ІСТОРІЯ"

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Вівторок, 10 грудня 2019, 08:59 Написав Коваль І.Г., завідуюча РМК Вівторок, 03 грудня 2019, 14:54

28 листопада 2019 року на базі комунального закладу «Пушкарівська СЗШ І-ІІІ ст.» відбувся перший тур зонального всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2020», учасниками якого були : Зборець Світлана Вікторівна, вчитель історії комунального закладу «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов І ступеня –колегіум №16» Кам’янської міської ради, Крайнік Олена Вікторівна, вчитель історії комунального закладу «Пушкарівська СЗШ І-ІІІ ст.», Носов Володимир Юрійович, вчитель історії Вільногірської загальноосвітньої школи №4 І-ІІІ ступенів Вільногірської міської ради Дніпропетровської області.

Випробування містило в собі чотири конкурсних завдання : «Тести», «Урок», «Методичний експромт», «Практична робота».

Впродовж конкурсу всі учасники показали високу майстерність, професіоналізм, впровадження інноваційних методів в здійсненні своїх педагогічних ідей. Переможцем стала Зборець Світлана Вікторівна.

1

 

 

 

   

Сторінка 9 з 142