Голосування

Які показники якості виховної діяльності є спільними для навчальних закладів усіх рівнів акредитації?

Новини

УВАГА!!! Громадське обговорення системи оцінювання діяльності закладу загальної середньої освіти

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на П'ятниця, 23 серпня 2019, 13:36 Написав Administrator П'ятниця, 23 серпня 2019, 13:32

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін у додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 09 січня 2019 року № 17».

Проєкт передбачає доповнення системи оцінювання діяльності закладу загальної середньої освіти, що відбуватиметься під час проведення інституційного аудиту. Вона стає комплексною та заздалегідь відомою  закладам освіти. Така система включатиме:

 • напрями оцінювання;
 • вимоги/правила організації освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
 • критерії оцінювання;
 • індикатори оцінювання;
 • методи збору інформації.

Критерії та індикатори оцінювання було апробовано Державною службою якості освіти України на базі 12 закладів загальної середньої освіти. За результатами апробації їх було доопрацьовано спільно з представниками закладів освіти та громадськості.

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 20 вересня 2019 року на електронні адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Наталя Байтемірова; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Ніна Сторчак.

 

 

 

 

 

   

УВАГА!!! Веб-конференції в онлайн режимі для вчителів з усіх навчальних предметів.

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Administrator Вівторок, 20 серпня 2019, 15:38

З 27 по 29 серпня 2019 року Національна академія педагогічних наук України проводитиме веб-конференції в онлайн режимі для вчителів з усіх навчальних предметів.

Під час цих заходів на підставі методичних рекомендацій, підготовлених НАПН спільно з МОН України, буде:

 • висловлено поради вчених академій щодо реалізації концепції «Нова українська школа», нових освітніх і навчальних програм;
 • подано коментарі до змісту нових підручників для 2, 6 та 11 класів, що запроваджуються цього навчального року;
 • ознайомлено освітян із новітніми результатами науково-педагогічних досліджень.

Умови реєстрації на сайті http://augustconf.org (посилання для реєстрації буде активне з 20 серпня 2019 року).

3 детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: http://undip.org.ua/info/9236.

 

 


   

УВАГА!!! Громадське обговорення нового положення про кабінети інформатики та інформаційно-комунікаційні технології в школах

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на П'ятниця, 16 серпня 2019, 12:51 Написав Administrator П'ятниця, 16 серпня 2019, 12:47

Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення нове положення про кабінети інформатики та інформаційно-комунікаційні технології в школах. Про це повідомили на сайті МОН.

Проект положення пропонує:

 • уточнення вимог до призначення та основних напрямів роботи кабінетів інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій закладів загальної середньої освіти;
 • порядок створення кабінетів інформатики;
 • матеріально-технічне оснащення кабінетів інформатики;навчально-методичне забезпечення та засади керування роботою.

Завантажити документ можна за цим посиланням.

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 6 вересня на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

 

   

УВАГА!!! Новий онлайн - курс для освітян «Наука про навчання: Що має знати кожен вчитель?”

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Administrator П'ятниця, 16 серпня 2019, 11:03

Для вчителів переклали українською онлайн - курс Педагогічного інституту (Teachers College) Колумбійського університету «Наука про навчання: Що має знати кожен вчитель?” Він стане доступним 31 серпня на освітній онлайн-платформі Prometheus.

Курс розповідає, опираючись на сучасні дослідження, як саме ми навчаємося – як наш мозок створює, зберігає і відтворює спогади. Він спрямований на покращення практики викладання.

«Ви дізнаєтеся про типові помилкові уявлення та непорозуміння у навчанні, які можуть завадити учням одержувати знання та опановувати нові предмети максимально ефективно. На вас чекають практичні застосування когнітивної науки для викладання в школі: обрання ефективних стратегій викладацької діяльності, розробки корисних методів оцінювання, мотивування учнів та розробки дитиноцентричних навчальних планів», – зазначено в описі курсу.

Навчання включатиме такі теми:

 • Як мозок кодує, зберігає і відтворює спогади?
 • Чому робоча пам’ять настільки важлива для навчання і які існують способи, щоб запобігти її перевантаження?
 • Як створювати спогади, які залишаються із вами та легко згадуються за потреби?
 • Які існують неправильні уявлення про навчання, яких дотримуються багато учнів, і як їх виправити?
 • Як типи мислення і переконання учнів щодо навчання можуть допомогти або завадити їхнім академічним успіхам?
 • Як допомогти учням почати навчатися самостійно та самим регулювати своє навчання?
 • Стратегії викладання та техніки оцінювання, що максимізують навчання учнів.

 


   

УВАГА!!! Курс про компетентнісний підхід в освіті

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Administrator Середа, 14 серпня 2019, 12:42

 

Міністерство освіти і науки спільно з Visa розроблять курс для директорів та вчителів НУШ про компетентнісний підхід в освіті. Сторони підписали відповідний меморандум, повідомили на сайті МОН.

Visa допомагатиме в розробленні онлайн-компоненту курсу. Він передбачений як для вчителів початкових класів, так і для вчителів-предметників.

В основу курсу покладені три європейські рамки компетентностей:

 • Європейську рамку компетентності підприємливості (EntreComp);
 • Європейську рамку цифрової компетентності громадян 2.1 (DigComp 2.1);
 • Рамку компетентностей для демократичної культури Ради Європи (RF CDC).

Курс розробляється за фінансової та організаційної підтримки Європейського фонду освіти. Окрім того, МОН та Visa планують спільно готувати, вдосконалювати та впроваджувати освітні програми для учнів і вчителів у школах, для педпрацівників та студентів у педагогічних вишах. Також передбачається проведення заходів для студентів та викладачів, підготовка матеріалів для закладів освіти тощо.

 

 

 

 

   

УВАГА!!! Інститут модернізації змісту освіти уклав збірники нормативно-правових актів для освітян і науковців

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Понеділок, 22 липня 2019, 14:45 Написав Administrator Понеділок, 22 липня 2019, 14:32

Збірник “Шкільний автобус”

 • містить повний перелік документів, що регламентують забезпечення навчальних закладів шкільними автобусами для регулярного перевезення учнів та вчителів у сільській місцевості до місць навчання і додому;
 • інформаційна частина збірника складається з інформації про міжнародні декларації й конвенції щодо прав людини й дитини, забезпечення, виживання, захисту та розвитку дітей;
 • окремі розділи присвячені Конституції, постановам і розпорядженням уряду, закону “Про освіту” та законодавчим актам щодо охорони дитинства, місцевого самоврядування, дорожнього руху, автомобільного транспорту тощо;
 • національні стандарти України, санітарні норми та правила з гігієни дітей, нормативні акти інших відомств, дотичних до забезпечення роботи транспорту та зв’язку в Україні.

У збірнику подаються документи як у повному обсязі, так і окремі витяги. Також у ньому є коментарі та роз’яснення. Завантажити збірник можна за цим посиланням.

Збірник “Інноваційна діяльність”

Випуск стане помічником у практичній роботі педагогам, керівникам дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих закладів освіти, інститутів післядипломної педагогічної освіти, управлінь освіти і науки. Завантажити збірник можна за цим посиланням.

Збірник “Обладнання закладів освіти”

 • усі нормативно-правові акти, якими регламентується процес створення розвивального предметного середовища у закладах освіти різних типів і форм власності, його облаштування і оснащення сучасними засобами навчання та обладнанням загального і навчального призначення.

Адресовано видання закладам дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, вищої, позашкільної, післядипломної педагогічної освіти, науковим, науково-методичним, науково-дослідним установам. Завантажити збірник можна за цим посиланням. Посібники також доступні на сайті ІМЗО.

 

 

 

 

   

УВАГА!!! У МОН розробили Положення про дуальну форму освіти

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Четвер, 27 червня 2019, 07:56 Написав Administrator Четвер, 27 червня 2019, 07:47

Міністерством освіти розроблений проект Положення про дуальну форму здобуття вищої та фахової передвищої освіти. Проект документа оприлюднений для громадського обговорення.

Дуальна форма здобуття освіти у закладах вищої та фахової передвищої освіти передбачає здобуття освіти, шляхом поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях (далі – суб’єкти господарювання) для набуття певної кваліфікації на основі договору.

Автори проекту документа зазначають, що метою впровадження дуальної форми здобуття освіти є підвищення якості професійної підготовки здобувачів освіти.

Планується, що заклади освіти ухвалюватимуть рішення про впровадження дуальної форми здобуття освіти на основі досліджень ринку праці. Також вони зможуть визначати перелік освітніх програм, за якими навчання за дуальною формою є доцільним.

Ініціювати організацію навчання за дуальною формою також зможуть суб’єкти господарювання та здобувачі освіти.

Процедуру відбору здобувачів освіти для навчання за дуальною формою спільно реалізовуватимуть суб’єкти господарювання і заклади освіти.

Проектом Положення про дуальну форму здобуття вищої та фахової передвищої освіти також визначено порядок зарахування здобувачів освіти на навчання за дуальною формою та особливості реалізації навчання за дуальною формою.

Громадське обговорення проекта документа триватиме до 24 липня.Зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

ПРОЕКТ ДОКУМЕНТА

 

 

 


   

Випускний бал в закладах дошкільної освіти Верхньодніпровського району

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Желонкіна Л.І., методист РМК Вівторок, 11 червня 2019, 15:14

Настав цей довго очікуваний день – випускний бал в  закладах дошкільної освіти Верхньодніпровського району – перший крок дитини у доросле життя. Випуск із дитячого садка – особливий день для кожної дитини, адже завершився перший відповідальний етап життя, безтурботний період дошкільного дитинства.

Протягом травня - червня гарно й урочисто пройшли прощання з дитсадками у яскраво прикрашених, святкових залах. Щасливі усмішки на устах батьків, радісні обличчя дітей, а моментами щем у серці, хвилинки роздумів і смутку. Як швидко злетів час: ще зовсім недавно плакали тримаючись за маму, а сьогодні такі красиві,змужнілі, справжні принци і принцеси складають подяку всім працівникам дошкільних закладів,

Цього дня ними пишалися всі: і батьки, і гості, і коллективи дитячих садків. Під час свята маленькі випускники показали присутнім свої досягнення у виконанні пісень, танців, декламуванні віршів, танцювально-хореографічних композицій.

Багато хороших слів було сказано в цей день в адресу випускників та їх батьків, в адресу адміністрацій та вихователів, бо саме завдяки спільним зусиллям ми маємо хороших, розумних, а саме головне – здорових дітей, які мають свої мрії і уподобання.

Швидко минуло свято, а по переду у випускників та їх батьків відповідальний період – ретельна підготовка до школи. Тож успіхів вам, любі наші діточки, світлої долі, будьте щасливі завжди у всьому!

Десятки повітряних кульок злітають у небо біля Дніпровського КДНЗ №2 «Дзвіночок», Новомиколаївського КДНЗ «Сонечко», Дніпровськкого КДНЗ №1 «Струмочок», КЗ Верхівцевський ДНЗ «Теремок», КЗ «Ганнівський НВК «СЗШ-ДНЗ», КЗ Верхівцевський НВК «СЗШ№1-ДНЗ», Боровківського КДНЗ «Капітошка».

 

 

 

   

Сторінка 9 з 137