Голосування

Які показники якості виховної діяльності є спільними для навчальних закладів усіх рівнів акредитації?

Новини

УВАГА!!! Серіал з цифрової грамотності для вчителів

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Понеділок, 27 січня 2020, 11:53 Написав Administrator Понеділок, 27 січня 2020, 11:50

Міністерство цифрової трансформації запустило для вчителів освітній серіал з цифрової грамотності. Переглянути його можна за цим посиланням.

Серіал складається з 9 серій по 8-10 хвилин, в яких вчителі Микола Попадюко і Тетяна Ткаченко розповідають як:

  • ефективніше організовувати заходи;
  • зберігати та створювати файли;
  • автоматично оцінювати завдання учнів та результативно організовувати роботи в групах.

Міністерство цифрової трансформації також пропонує інші освітні серіали:

  • cеріал для батьків “Онлайн-безпека дітей” (як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства);
  • базовий серіал із цифрової грамотності: перший, другий та третій сезони (він має допомогти навчитись впевнено користуватися смартфоном, комп’ютером і планшетом).

 

 

 

   

На сайті МОН запустили сторінку профорієнтації учнів

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на П'ятниця, 24 січня 2020, 11:17 Написав Administrator П'ятниця, 24 січня 2020, 11:14

На сайті Міністерства освіти і науки створили сторінку з матеріалами, які покликані допомогти школярам визначитись із майбутньою професією. Сторінка доступна за цим посиланням.

Зараз вже доступні буклети для педагогів та молоді, а також запрошення на профільні конкурси.

У МОН зазначають, що розміщені на сторінці матеріали зможуть використовувати школярі, їхні батьки, а також педагоги, які проводять профорієнтацію у своїх закладах. Зараз учням, наприклад, пропонують взяти участь в конкурсі “Моя кар’єра в Україні”. Також школи запрошують долучитись до Всеукраїнсього уроку “Моє майбутнє в Україні”.

Детальніше:

 

 

 

   

Навчайтесь цифровій грамотності безкоштовно

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Середа, 22 січня 2020, 15:36 Написав Administrator Середа, 22 січня 2020, 15:34

Міністерство цифрової трансформації України запустило Національну онлайн-платформу з цифрової грамотності, яка працює в тестовому режимі. На платформі оприлюднено базові відео-курси про цифрові технології, зокрема, для педагогів: https://osvita.diia.gov.ua/courses

 

 

 

   

Увага!!! Для директорів та керівників відділів освіти випустили посібник з практичними порадами

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Останнє оновлення на Середа, 22 січня 2020, 15:24 Написав Administrator Середа, 22 січня 2020, 15:19

Центр інноваційної освіти “Про.Світ” випустив посібник “Від керівника до лідера: практичні поради для директорів шкіл та керівників відділів освіти”.

Завантажити документ можна за цим посиланням

Путівник складається з трьох блоків:

  • лідерство;
  • командна робота;
  • стратегія.

 

 

 

 

 

   

Що потрібно знати про ЗНО з математики 2021 року (ІНФОГРАФІКА)

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Administrator Вівторок, 21 січня 2020, 11:33

 

Український центр оцінювання якості освіти створив інфографіку, яка пояснює особливості проведення ЗНО та ДПА з математики у 2021 році. Інфографіку опублікувано на fb-сторінці центру.

Головна зміна ЗНО з математики у 2021 році – тестування стане обов’язковим. Також ЗНО як державну підсумкову атестацію випускники шкіл складатимуть на двох рівнях: стандарту або профільному.

 

 

 

   

Сертифікація вчителів - 2020

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Administrator Середа, 15 січня 2020, 11:02

15 січня розпочалась реєстрація вчителів початкової школи на сертифікацію. Про це повідомили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Щоб зареєструватися, потрібно створити й заповнити реєстраційну картку - заяву, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО у рубриці  “Сертифікація педагогічних працівників”, підготувати комплект реєстраційних документів і надіслати його до відповідного регіонального центру, – зазначили у центрі.

Детальніше про процедуру реєстрації дивіться тут

Цьогоріч сертифікацію можуть пройти 2000 вчителів.

   

Семінар - практикум вчителів української мови і літератури на тему: "Вивчення літературної теми в основній і старшій школі: методика й технологія"

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Л. В. Сафронова, вчитель української мови та літератури КЗ «Верхньодніпровська СЗШ №3» Понеділок, 13 січня 2020, 15:41

Актуальною подією стало проведення районного семінару-практикуму вчителів української мови і літератури на тему: "Вивчення літературної теми в основній і старшій школі: методика й технологія".

Майстер-клас «Тарас Бульба»  Миколи Гоголя - гра за правилами чи без? Спроба адекватного прочитання твору» проводив Олександр Каєнко, заслужений учитель України, учитель-методист зарубіжної літератури Новоукраїнської СЗШ Кіровоградської області, віце-президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури. Робоча атмосфера аудиторії  була творчою. Вчителі активно включилися в розгляд цієї теми. Відбувся справжній діалог - позитив, який викликав багато цікавих виступів, розмаїття думок і поглядів.

А методистка української мови та літератури, зарубіжної літератури Кременчуцького методичного центру,  радниця президентської ради УАВЗЛ з питань інновацій в середній освіті провела майстер-клас на тему: «Урок літератури в технології бриколажу (на прикладі музичної новели Ольги Кобилянської «Меланхолійний вальс». Етюди і вальси Ф.Шопена стали мелодійним фоном твору Ольги Юліанівни і всі доторкнулися до творчості гірської орлиці, бо вона зачіпає найтонші струни душі. Ірина Вікторівна теж  збагатила вчительство новими ідеями, розкрила  невимовну красу «вальсу» літератури і музики, допомогла сягнути таємниць композиційної структури твору, поєднала красу твору і мистецтво його аналізу, тонко, як смичок струни скрипки,  торкнулась наших душ.  І знову предметний діалог. Мова йшла про важливість ролі мистецтва та його вплив на людину, на її життя та світовідчуття, важливість захисту жінками  власної гідності та право самостійно обирати майбутнє, необхідність повноцінної реалізації  жінкою своїх духовних потреб, поваги суспільства до жінки як до особистості.  Цікавими були методичні поради, рекомендації  Ірини Вікторівни  щодо аналізу новели.  Ораторська майстерність методистки   додала особливого шарму і вишуканості у розгляді таких важливих питань. Учасники семінару наближались  через красиве до духовності, щоб потім учнів наближати до краси й духовності . Саме такі завдання стоять перед учителями - словесниками.

Якщо вдатись до використання  музично - літературного  терміну, то можна сказати: цей семінар-класика. А «класичну музику я люблю», «треба вічно шукати гармонії» в мистецтві і в житті», в людях, в їх відчуття, в їхньому ставленні  до себе, до природи.  Другий семестр 2019 - 2020  н. р. мої колеги розпочинають з новими ідеями, новим прочитанням художніх творів. Успіхів вам і творчої наснаги.

Сьогодні став співучасником сучасного суперового семінару, окрилився оригінальними одкровеннями організаторів, фаховими філологічними формами філософського формату, ынноваційними ідеями інтерпретації інформації Я. І.В.Івашков, учитель української мови та літератури  КЗ «Андріївська НСЗШ І-ІІ ст..».

 


   

МОН відкрило 28 освітніх реєстрів

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Написав Administrator Понеділок, 13 січня 2020, 14:49

Міністерство освіти і науки зробило публічними 28 освітніх реєстрів.

Реєстри доступні на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних, повідомили на сайті МОН.

“Ці дані – неперсоналізовані та дозволені для подальшого вільного використання і поширення. Зберігання та забезпечення доступу до інформації відповідає принципам, визначеним Міжнародною хартією відкритих даних.

Серед оприлюднених реєстрів – переліки закладів освіти всіх рівнів, а також наукових установ, реєстри документів про загальну середню, позашкільну, професійно-технічну та вищу освіту, національний репозитарій текстів, реєстри технологій, створених чи придбаних за бюджетні кошти тощо”, – пояснили у міністерстві.

Реєстри на порталі оновлюються. Детальніше https://nus.org.ua/news/mon-vidkrylo-28-osvitnih-reyestriv/

 


   

Сторінка 9 з 142